V dostupnosti komunikace s úřady na dálku nepatří Česko v Evropě mezi přeborníky. Současná pandemie nemoci covid-19 ale ukázala, jak praktické to může být. Většímu rozšíření těchto služeb pomůže především zákon o právu na digitální služby, takzvaná digitální ústava, která má být plně funkční do čtyř let. Zatím má stát do 1. února 2021 sestavit katalog služeb, tedy výčet povinností a úkonů úřadů, které s nimi budou moci občané a podnikatelé řešit výhradně digitálně, pokud se pro takový postup rozhodnou. Naplňování zmíněné digitální ústavy sledují i významní čeští právníci z platformy Rozumné právo, kteří mají obavu, aby spuštění moderní komunikace se státem nezpozdilo například řešení pandemie nemoci covid.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








