Česká cena za architekturu opakovaně poukazuje na selhání státu při vzniku kvalitní architektury. Dobří autoři tu jsou, ale pracují především pro soukromé investory a města. Krajské a státní instituce prakticky nesoutěží, říká českobudějovický architekt Miroslav Vodák.

Na sraz před Jihočeskou vědeckou knihovnou, kousek od českobudějovického historického centra, přišel Miroslav Vodák včas. To místo zná tak důvěrně, že by mohl jít z domova i poslepu. Na dostavbu knihovny totiž organizoval se svým sdružením CBArchi­tektura architektonickou soutěž. Stavba je hotová, příští tři měsíce se bude už jen zařizovat interiér a stěhovat svazky. Otevřena bude do čtyř let od vyhlášení výsledků soutěže, což je v českých podmínkách malý zázrak.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.