Více než rok po výbuchu a požáru v chemické úpravně odpadů společnosti Purum v Hamru na Jezeře na Liberecku už policie příčinu havárie dávno zná. Explozi, při které zahynul jeden člověk a sedm bylo zraněno, zavinilo nedodržení správného a bezpečného postupu při míchání chemikálií. Vyšetřování ale zatím nepřineslo odpověď na otázku, kdo havárii zavinil.
Firma už mezitím svoji činnost obnovila a lidé z okolí si opět stěžují na nepříjemný sirovodíkový zápach, který se prý z areálu s odkališti a barely plnými kyselin a louhů šíří.
Úřady už věc prošetřovaly, provoz je však podle nich v pořádku.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




