Vláda spěchá s úpravou zákona, která umožní dávat pokuty restauracím, barům či dalším firmám, jež otevřely v nouzovém stavu navzdory zákazům.

Kvůli nepřesnému znění krizového zákona dnes nelze dávat pokuty podnikatelům a firmám za porušení mimořádných opatření proti šíření koronaviru. Pokutě tak zřejmě unikne i restaurace Rio's na pražském Vyšehradě, kde se v říjnu uprostřed noci sešli tehdejší ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) a šéf poslanců ANO Jaroslav Faltýnek. Nově by takový prohřešek měl vyjít až na tři miliony korun.

Související
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru