Mezi množstvím žádostí podnikatelů za jarní a podzimní ztráty vzniklé při pandemii koronaviru jsou zřetelné rozdíly. Celkově dosahují miliardových částek, ale na podzim zatím úřady evidují výrazně méně žadatelů. Oslovení právníci potvrzují, že po jarní vlně pandemie byl u podnikatelů o uplatnění škod zprvu velký zájem. Jenže po zjištění, jak složité může být například prokazování ušlého zisku, si to řada poškozených rozmyslela a využila raději některé kompenzační programy vlády.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








