Pražský primátor Zdeněk Hřib se dostal jako jediný Čech na seznam 28 nejvlivnějších Evropanů podle webu Politico. V kategorii "snílci" se umístil na deváté pozici (z devíti, v jeho kategorii obsadila první místo vrchní eurokomisařka Ursula von der Leyenová).

Poznámku, že to měl docela snadné, protože jako jediný pirátský primátor hlavního města na kontinentě je už z principu poněkud exotickým zjevem, odvrací po svém: "A proč by mně to mělo vadit? Každý, kdo jde dopředu, je přece tak trochu exot. Jinak by nebyl originální a nestálo by za to se jím zabývat."

HN: Jak si připadáte jako "snílek číslo 9"?

Ono to vypadá jako poslední snílek v Evropě, že jo? Ve skutečnosti je "dreamer" v tomhle ohledu spíš vizionář. A Politico to tak bere. Jsou to lidé, kteří zosobňují nějaký ideál nebo nastolují debatu. Já jsem ve skupině, kde je třeba Jens Stoltenberg, Ursula von der Leyenová, Svjatlana Cichanouská. A důvod, proč používají výraz dreamer, spočívá v tom, aby slovo začínalo na písmeno D. Mají kategorie "doers" (aktivní prosazovatelé), "disruptors" (narušitelé zaběhaných zvyklostí), no a pak tedy i "dreamers".

HN: A nebyl byste radši disruptor?

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se