Nadechnutí restauratérů, kteří na začátku prosince otevřeli své provozovny, vydrželo jen krátce. Po dvou týdnech je zase budou muset zavřít, protože vláda od pátku zpřísní opatření proti šíření nákazy covidu-19. Zároveň přichází s kompenzacemi celkem za 10 miliard korun, které mají hoteliérům a restauratérům další výpadek jejich byznysu nahradit. Ti však říkají, že náhrady jsou nedostatečné, v porovnání s Německem poloviční.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se