Zaměstnanci finančních úřadů si včera protáhli pracovní dobu, aby přijímali žádosti zájemců o paušální daň. Berňák otevřel své brány veřejnosti netypicky i v pátek. To spolu s víkendovou mediální ofenzivou ministryně financí Aleny Schillerové mělo na poslední chvíli zabránit tomu, aby se z paušální daně nestalo úplné fiasko. Vždyť ještě na konci minulého týdne se do režimu, který zjednodušuje daňovou povinnost do extrému a řadě lidí ušetří desetitisíce korun ročně, hlásilo jen 25 tisíc živnostníků a dalších "osob samostatně výdělečně činných". Tedy asi tak pět procent z lidí, které živí to, že pracují "na sebe".

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se