Huawei to nemá lehké. Soustavný tlak americké vlády mu uzavřel cestu k řadě lukrativních kontraktů na sítě 5G. Neuspěl (zatím) dokonce ani u nás, kde za něj s velkým nasazením kope hlava státu a kde měl s majitelem největší české telekomunikační sítě podepsáno memorandum o porozumění týkající se právě nasazení sítí 5G. Americké sankce čínského telekomunikačního obra zasáhly i na dalším poli − musel prakticky vyklidit západní trhy i v oblasti chytrých telefonů, a to už byl jednu dobu jejich největším výrobcem na světě. Existuje ale i protitlak. Je motivován ekonomickými zájmy, politickou orientací a někdy i upřímnou snahou hrát fair a čínské firmě bez neprůstřelných důkazů nekřivdit.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.







