Projít se na zdravém vzduchu je v zimě ve smogem nejvíce obtěžované ostravské čtvrti Radvanice a Bartovice skoro nemožné. Celodenní koncentrace prachu tady v minulých letech silně překračovaly nejvyšší povolené hodnoty. V zimě skoro denně a průměrně během roku každý třetí den. Vloni se sice povětří díky nouzovým stavům i deštivému počasí pročistilo, hned na začátku letošního roku se ale obyvatelé Ostravska dusili znovu. Podobných míst, kde lidé trpí znečištěným ovzduším, které má výrazný dopad i na jejich zdraví a délku života, je v Česku více.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se