Představme si situaci, kdy začne fotbalový zápas a přitom není jasné, podle jakých pravidel se hraje. Třeba jestli platí ofsajd nebo jestli vítěz bere dva nebo tři body. Absurdní, že ano? Tak přesně v téhle situaci se nachází česká politika. Jede volební kampaň a Ústavní soud právě dnes začal rozhodovat o změně volebního systému. Konkrétně jestli jsou v pořádku limity pro koalice a jestli je správné, že systém zvýhodňuje velké formace. Není vyloučeno, že brněnští soudci do současných pravidel skutečně hodí vidle. Nepochybně by to menším partajím udělalo radost. Ale bylo by to, mírně řečeno, nešťastné.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








