Když se před dvanácti měsíci začala šířit nemoc covid-19, optimisté tvrdili, že i pandemie může být příležitostí, jak dělat věci jinak, lépe. Hodně se hovořilo o tom, že nákaza změní pracovní chování, a je pravda, že takto hromadný experiment s prací z domova neboli home officem nikdo v historii dosud nezkusil. Pandemie také výrazně napomohla digitalizaci školství. Obdobně se do on-line prostoru přesunuly obchody a představa, že si budeme kupovat oblečení na míru poté, co danému obchodu pošleme údaje o naší postavě, už vůbec nezní jako ze sci-fi. A s ohledem na ušetřený čas vůbec nemusí jít o katastrofu.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.

Komentáře ke článku

Jan Havliš 25.02.2021 09:49
"vládnutí" současné vlády, bez solidarity, metodou spálené země, poškodí ČR natolik, že i kdyby příští vláda byla skvělá, napravit naši pošramocenou pověst v zahraničí, domácí rozvrácenou společnost a hospodářství bude takřka nadlidský úkol. současný politický populizmus, úplně odtržený od zodpovědnosti a odbornosti, který daleko svou neschopností překonává technokracii a kleptokracii let devadesátých, je jako dno vypuštěného rybníka, jak v něm jeden uvízne, horko těžko se dostává zpět, na břeh. ne že by politici těch devadesátých let nezavinili tuto situaci degradací domácí politiky (např. slavná opo-smlouva), ale nová generace politiků jen starý systém "vylepšila" o politické PR, tak aby to vnějškově vypadalo lépe, základ je však stejný (korupce, dotační podvody). tváří v tvář skutečným problémům, které nelze "řešit" jejich ignorováním a hozením odpovědnosti na druhé, se odhalila neschopnost populistů cokoliv smysluplně plánovat, organizovat a nakonec i provést. přidejme k tomu frustraci chudých a přehlížených, a máme zaděláno na slušný průšvih. absence sebereflexe, neochota přiznat chybu, trapné lhaní, jen abychom neztratili tvář, tyhle orientální manýry, které tu snad máme ještě po bolševicích, jsou už jen svodidly v tomhle bludném kruhu, které nedovolují z něj snadno vystoupit. jako občan této země cítím hanbu a frustraci, nicméně věřím a doufám, že i tak se situaci podaří zvrátit, a ČR nebude jen to vzteklé dítě uprostřed evropy, které sobecky a chtivě sahá po cizích hračkách a své nikomu nepůjčí.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru