Dobrý den, jmenuji se covid-19 a chtěl bych upřímně poděkovat politické reprezentaci České republiky. Tak vstřícného přijetí a úžasných podmínek pro rozšíření se mi nedostalo nikde na světě. Příjemně mě překvapilo, jak pozitivně se k mé návštěvě postavila nejen vláda, ale i hlava státu, jakož i četní poslanci.

Nemohu svůj děkovný dopis začít jinde než u vlády ČR. Vážené ministryně a ministři, vysoce oceňuji, že jste se nebáli jít proti světovému trendu a opakovaně mi projevovat přízeň hraničící s oddaností. Nejprve v létě, kdy jste zrušili povinnost nosit otravné roušky. Poté na podzim, kdy jste kvůli volbám odkládali opatření, která by mohla mé rozšíření zkomplikovat, a dali mi čas, abych napadl co nejvíc starých lidí. A především na začátku zimy, kdy jste rozvolnili opatření pod heslem "Pojďme si užít Vánoce!". Musím říci, že já jsem si je užil báječně. Těch kontaktů! Těch příležitostí k nákaze! Takovou pohodu jsem nikde na světě neměl! Děkuji Vám!

Především bych chtěl ovšem poděkovat panu premiérovi, jehož neustálé zásahy do práce expertů zajistily, že se mohu v Česku cítit naprosto bezpečně. Zejména, vážený pane premiére, oceňuji, že jste místo koncepčního řízení, které v jiných zemích vedlo k tomu, že jsem se musel poněkud stáhnout, najel na svůj tradiční mikromanagement. Váš geniální styl, kdy osobně sháníte tu polohovací postele, tam pár dávek nějakého léku, celou zemi úspěšně přivedl do stavu, kdy levá neví, co dělá pravá, což je pro mé působení optimální. Velmi jste mi, pane premiére, pomohl i tím, že jste prozíravě odmítl potrestat vládní politiky, kteří účastí na nejrůznějších mejdanech mému šíření pomáhali. Například pana Hniličku, jemuž zůstalo lukrativní místo šéfa Národní sportovní agentury. Dokázal jste tak příkladně přispět k tomu, aby obyčejní lidé na opatření kašlali také, což mně umožňuje zabíjet Čechy po stovkách. Děkuji, děkuji, děkuji!!!

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 50 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.

Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru