Bývalá střelkyně Kateřina Emmons několikrát bojovala o olympijské medaile, nyní se jako čtyřnásobná máma rozhodla bojovat se špatnou náladou a pasivitou, která po omezení života kvůli protiepidemickým opatřením trápí nejen dospělé, ale i děti. Společně s kolegyní oštěpařkou Barborou Špotákovou chce motivovat rodiče, aby rozhýbali své děti. Na stránky Českého olympijského výboru nahrály několik tipů, jak je přimět k aktivitám, u nichž se protáhnou a zároveň je budou bavit. “Nedostatek pohybu je v řadě případů až nebezpečný,” říká v rozhovoru pro HN Emmons a upozorňuje, že přesvědčit tělo, které se nějakou dobu pořádně nehýbalo, dost bolí. Tuhle fázi je podle ní nutné překonat, pak se dostaví radost z pohybu a díky lepší kondici bude tělo lépe připravené bojovat proti nemocem.

HN: Vaše rodina je aktuálně v karanténě. Máte nějaké rady, jak se hýbat třeba i v bytě, když nemáte příznaky a nemůžete ven?

V bytě je to samozřejmě mnohem náročnější. Aktivity venku jsou vždycky lepší, do plic se vám dostane čerstvý vzduch a pro tělo a celkovou pohodu je to mnohem příjemnější. Cvičení doma je po nějaké době úmorné, ale když to v karanténě jinak nejde, tak si aspoň otevřít okna a využít cvičení, která jsou k dispozici on-line. Je jich spousta i bezplatných. Nabízí je třeba Česká obec sokolská, Český olympijský výbor, Česká televize teď přišla se cvičením s medvědem Sportíkem, na to třeba koukaly naše holky a říkaly, že by s ním chtěly cvičit. Důležité je, aby to byla aerobní cvičení, při nichž se člověk zadýchá a dojde ke zvýšení látkové výměny.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.