Pouze jediný den stačil na to, aby lidé ve veřejné sbírce přispěli celkem 14 milionů korun na výrobu nového plicního ventilátoru CoroVent. Ten je určený na pomoc pacientům s covidem-19, kteří už nemohou sami dýchat. Ani po roce od bleskové sbírky ale Správa státních hmotných rezerv zhruba stovku těchto přístrojů nepřevzala do nouzových zásob. A byť jsou nyní nemocnice na hraně svých kapacit, desítky darovaných kusů mají jen v záloze. CoroVentu stále chybí potřebná certifikace. S koncem února mu navíc skončilo i dočasné povolení k užití od ministerstva zdravotnictví.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se