Vláda, stejně jako odbory tu nejsou pro posilování něčího ega, ale pro lidi. A v konečném důsledku máme podobné cíle – obě instituce mají chránit lidi – občany této země. S tím se ale zároveň pojí i hlavní problém této vlády a tím je přezíravost a neochota mluvit s lidmi, jejichž názor nezapadá do připraveného rámce. Jinými slovy oblíbení jsou ti, kteří souhlasí anebo se zbytečně moc nevyptávají. A já chápu, že mezi ně v poslední době nepatřím, a to především proto, že se snažím ministrům vysvětlit, že ona rovnice je hrozně jednoduchá: nebudeme mít zdravou ekonomiku, když nebudou zdraví zaměstnanci. Podnikatelé bez lidí neudělají často nic. Účastníci tripartity vám dosvědčí, že dnes na těchto schůzkách už nehájím jen zájmy zaměstnanců, ale i podnikatelů. Trval jsem například na tom, že podnikatelé musí dostat od státu kompenzace za lidi na nemocenské. 

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se