Vláda, stejně jako odbory tu nejsou pro posilování něčího ega, ale pro lidi. A v konečném důsledku máme podobné cíle – obě instituce mají chránit lidi – občany této země. S tím se ale zároveň pojí i hlavní problém této vlády a tím je přezíravost a neochota mluvit s lidmi, jejichž názor nezapadá do připraveného rámce. Jinými slovy oblíbení jsou ti, kteří souhlasí anebo se zbytečně moc nevyptávají. A já chápu, že mezi ně v poslední době nepatřím, a to především proto, že se snažím ministrům vysvětlit, že ona rovnice je hrozně jednoduchá: nebudeme mít zdravou ekonomiku, když nebudou zdraví zaměstnanci. Podnikatelé bez lidí neudělají často nic. Účastníci tripartity vám dosvědčí, že dnes na těchto schůzkách už nehájím jen zájmy zaměstnanců, ale i podnikatelů. Trval jsem například na tom, že podnikatelé musí dostat od státu kompenzace za lidi na nemocenské.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









