Když koncem loňského roku technologická skupina Apple oznámila, že začne vyrábět vlastní auta, vyvolalo to po světě obrovský poprask. V tradičních médiích i na sociálních sítích se začalo spekulovat, jak bude elektromobil s nakousnutým jablkem na kapotě vypadat a jaké technologické vychytávky dostane do vínku. Zatímco u veřejnosti vyvolala zpráva nadšení, velcí hráči autoprůmyslu na ni reagují s mírným posměchem. "Spím opravdu velmi klidně," prohlásil na adresu Applu finanční ředitel BMW Nicolas Peter. Podobně sebevědomě se vyjádřil i šéf koncernu Volkswagen Herbert Diess, který prohlásil, že se konkurence Applu nebojí.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se