Když koncem loňského roku technologická skupina Apple oznámila, že začne vyrábět vlastní auta, vyvolalo to po světě obrovský poprask. V tradičních médiích i na sociálních sítích se začalo spekulovat, jak bude elektromobil s nakousnutým jablkem na kapotě vypadat a jaké technologické vychytávky dostane do vínku. Zatímco u veřejnosti vyvolala zpráva nadšení, velcí hráči autoprůmyslu na ni reagují s mírným posměchem. "Spím opravdu velmi klidně," prohlásil na adresu Applu finanční ředitel BMW Nicolas Peter. Podobně sebevědomě se vyjádřil i šéf koncernu Volkswagen Herbert Diess, který prohlásil, že se konkurence Applu nebojí.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









