Pachatelé, kteří za nouzového stavu ukradnou například pytlík bonbonů či několik housek, by už napříště neměli končit na několik let ve vězení. Rozhodl o tom rozšířený senát Nejvyššího soudu, podle něhož se pachatelům takových drobných trestných činů nemají automaticky ukládat vyšší tresty. Soudy musí napříště přihlédnout k tomu, zda takový trestný čin s nouzovým stavem přímo souvisí.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se