Pachatelé, kteří za nouzového stavu ukradnou například pytlík bonbonů či několik housek, by už napříště neměli končit na několik let ve vězení. Rozhodl o tom rozšířený senát Nejvyššího soudu, podle něhož se pachatelům takových drobných trestných činů nemají automaticky ukládat vyšší tresty. Soudy musí napříště přihlédnout k tomu, zda takový trestný čin s nouzovým stavem přímo souvisí.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








