Jako viceprezidentka společnosti Morgan Stanley, jedné z největších investičních bank na světě, pracovala například na uvedení ruského gigantu Gazprom na londýnskou burzu. Před sedmi lety si ale Katarinu Kohlmayer přivedl do své skupiny KKCG její majitel a jeden z nejbohatších Čechů Karel Komárek. Zde mu jako finanční šéfka a šéfka akvizic pomáhá vybudovat ze Sazka Group evropského lídra v loteriích. Roste pod ní i IT skupina Aricoma. Z řady nákupů, které vedla, si ale nejoblíbenější nevybere. „To je jako ptát se na vaše nejoblíbenější dítě,“ říká v rozhovoru pro HN.

HN: Vy jste do skupiny přišla před sedmi lety. V té době byla KKCG spojována hlavně s těžbou ropy a plynu, od té doby se ale významně posunula. Jakým směrem?

Když jsem přicházela, měla jsem také ten pocit, že se budu věnovat hlavně financování a akvizicím v oblasti ropy a plynu. Už tehdy jsme nicméně měli Sazku, byli jsme podílníci v řeckém Opapu, měli jsme cestovní kancelář Fischer a další. Za tu dobu byl ale náš posun v loteriích a technologiích neuvěřitelný.

HN: Proč klesal význam MND, někdejších Moravských naftových dolů, ve skupině?

Význam MND neklesal, ale ostatní části skupiny rostly tak rychle, že se poměrově MND zmenšovalo. I když je pravda, že když jsem přišla, byla ropa za 140 dolarů, dnes je za 70. Takže firma se může snažit měnit, inovovat, ale nemůže růst takovým způsobem jako další části skupiny.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.