Jako viceprezidentka společnosti Morgan Stanley, jedné z největších investičních bank na světě, pracovala například na uvedení ruského gigantu Gazprom na londýnskou burzu. Před sedmi lety si ale Katarinu Kohlmayer přivedl do své skupiny KKCG její majitel a jeden z nejbohatších Čechů Karel Komárek. Zde mu jako finanční šéfka a šéfka akvizic pomáhá vybudovat ze Sazka Group evropského lídra v loteriích. Roste pod ní i IT skupina Aricoma. Z řady nákupů, které vedla, si ale nejoblíbenější nevybere. „To je jako ptát se na vaše nejoblíbenější dítě,“ říká v rozhovoru pro HN.

HN: Vy jste do skupiny přišla před sedmi lety. V té době byla KKCG spojována hlavně s těžbou ropy a plynu, od té doby se ale významně posunula. Jakým směrem?

Když jsem přicházela, měla jsem také ten pocit, že se budu věnovat hlavně financování a akvizicím v oblasti ropy a plynu. Už tehdy jsme nicméně měli Sazku, byli jsme podílníci v řeckém Opapu, měli jsme cestovní kancelář Fischer a další. Za tu dobu byl ale náš posun v loteriích a technologiích neuvěřitelný.

HN: Proč klesal význam MND, někdejších Moravských naftových dolů, ve skupině?

Význam MND neklesal, ale ostatní části skupiny rostly tak rychle, že se poměrově MND zmenšovalo. I když je pravda, že když jsem přišla, byla ropa za 140 dolarů, dnes je za 70. Takže firma se může snažit měnit, inovovat, ale nemůže růst takovým způsobem jako další části skupiny.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se