Neúspěchem pro státní úřad skončil spor s aktivisty o budovu bývalé plicní kliniky na pražském Žižkově. Objekt aktivisté obsadili zhruba před sedmi lety a udělali z něj kulturní centrum Klinika. Za neoprávněné sedmiměsíční využívání po nich Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) požadoval 359 tisíc korun. Nakonec ale musí sám platit přes čtvrt milionu korun na nákladech prohraného soudního sporu.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se