Německý Ústavní soud zrušil zákon, který v Berlíně zmrazil nájemné na pět let. Majitelé bytů jsou spokojeni, pro nájemníky jde podle jejich svazu o „hořký“ verdikt. Nájemníci, kteří neměli to štěstí a v regulovaných bytech nebydleli, se k rozhodnutí soudu nevyjádřili. Pro ně ovšem jde o dobré rozhodnutí, protože regulace fakticky vytvořila dva nájemní trhy – ten se zastropovanými cenami, kde sehnat bydlení bylo takřka nemožné, a ten druhý, s komerčním nájemným, které s nedostatkem nabídky prudce vzrostlo.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se