Německý Ústavní soud zrušil zákon, který v Berlíně zmrazil nájemné na pět let. Majitelé bytů jsou spokojeni, pro nájemníky jde podle jejich svazu o „hořký“ verdikt. Nájemníci, kteří neměli to štěstí a v regulovaných bytech nebydleli, se k rozhodnutí soudu nevyjádřili. Pro ně ovšem jde o dobré rozhodnutí, protože regulace fakticky vytvořila dva nájemní trhy – ten se zastropovanými cenami, kde sehnat bydlení bylo takřka nemožné, a ten druhý, s komerčním nájemným, které s nedostatkem nabídky prudce vzrostlo.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








