Když v roce 2014 vybuchl ve vesničce Vrbětice na Zlínsku muniční sklad, byla to událost i tragédie, v rámci které se mediálně i politicky řešilo vše možné i nemožné. Ale o tom, že incident vyburcoval i české zpravodajce, se vlastně příliš nemluvilo.

Z hlediska povinností daných zákonem to přitom muselo zajímat všechny tajné služby. BIS, která se zabývá obchodem se zbraněmi i nebezpečím terorismu, Vojenské zpravodajství (VZ), protože šlo o vojenský materiál i proto, že sklad sice provozovala soukromá firma, ale měla ho pronajatý od Vojenského technického ústavu, a samozřejmě Národní centrálu proti organizovanému zločinu (NCOZ).

Jak spolupráce policie a tajných služeb přesně fungovala, nevíme, ale podle výsledku dobře, už proto, že komunikaci nejčastěji brání strach z vyzrazení svých zdrojů a informátorů. V případě zkušené NCOZ se ale zpravodajci takového nebezpečí zřejmě neobávali.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.