Pandemie koronaviru ukázala, že české zdravotnictví je sice odolné, má ale i řadu nedostatků. Pokud se nezačnou řešit, může se systém zhroutit. Právě kvůli pandemii očekává letos veřejné zdravotní pojištění výdaje navíc zhruba 50 miliard korun. Původně měly dosáhnout 399 miliard. Odborníci i politici se na předvolební diskusi Hospodářské komory shodli, že je třeba připravit zdravotnictví na možné další pandemie i stále rostoucí počet seniorů, kterým současný zdravotní ani sociální systém stačit nebude. HN byly partnerem diskuse.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se