Zisk Microsoftu byl v prvních třech měsících roku o 44 procent vyšší než loni. Profit Facebooku se téměř zdvojnásobil. To Applu se dokázal zisk dokonce více než zdvojnásobit. A pak je tu Google. Jeho mateřské firmě Alphabet po odečtení všech výdajů přiteklo do kasy rovnou o 160 procent více než v prvním čtvrtletí roku 2021.
Všem těmto technologickým obrům, kteří v posledních dnech zveřejnili výsledky, rostou o desítky procent prodeje. Vzhledem k tomu, jak svým trhům dominují a jaké ziskovosti dlouhodobě dosahují, to znamená, že vydělaná suma letí vzhůru ještě rychleji. A tomu odpovídá optimismus burz.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









