Kasovní trhák, monstrózní výsledek či snové čtvrtletí jsou některá ze slovních spojení, která se v posledních dnech objevují v souvislosti s čísly o hospodaření největších amerických technologických společností. Firmy Alphabet, Apple, Facebook a Microsoft vydělaly jen za první tři měsíce letošního roku po zdanění celkem 66 miliard dolarů, tedy dvojnásobek toho co ve stejném období loni. A to ještě chybí čísla za Amazon, který je vydává ve čtvrtek večer.

Vysoké zisky však mohou ve výsledku vést k hlasitějšímu volání po jejich vyšším zdanění. Vyloučeny zároveň nejsou ani kroky namířené proti obrovské dominanci těchto firem.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se