Kasovní trhák, monstrózní výsledek či snové čtvrtletí jsou některá ze slovních spojení, která se v posledních dnech objevují v souvislosti s čísly o hospodaření největších amerických technologických společností. Firmy Alphabet, Apple, Facebook a Microsoft vydělaly jen za první tři měsíce letošního roku po zdanění celkem 66 miliard dolarů, tedy dvojnásobek toho co ve stejném období loni. A to ještě chybí čísla za Amazon, který je vydává ve čtvrtek večer.
Vysoké zisky však mohou ve výsledku vést k hlasitějšímu volání po jejich vyšším zdanění. Vyloučeny zároveň nejsou ani kroky namířené proti obrovské dominanci těchto firem.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












