Pandemie nás připravila o pět miliard eur, prohlašoval naléhavě Florentino Pérez, prezident Realu Madrid, když před měsícem oznámil vznik evropské fotbalové superligy. Mluvil přitom o 12 velkoklubech, které se novou elitní soutěž rozhodly založit. A záchranou děravých rozpočtů její vytvoření zdůvodňoval. Kromě tří španělských a šesti anglických měl za sebou i tři kluby z Itálie. Také ty mají vysoké náklady a fungují na dluh, proto si chtějí ukousnout z peněz, které by nová soutěž světoznámých týmů přinesla. V sídle Juventusu Turíně i v italském byznysovém centru Miláně, kde hrají Inter a AC Milán, se manažeři zaklínali, že levněji současný špičkový fotbal prostě dělat nejde.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









