Pandemie nás připravila o pět miliard eur, prohlašoval naléhavě Florentino Pérez, prezident Realu Madrid, když před měsícem oznámil vznik evropské fotbalové superligy. Mluvil přitom o 12 velkoklubech, které se novou elitní soutěž rozhodly založit. A záchranou děravých rozpočtů její vytvoření zdůvodňoval. Kromě tří španělských a šesti anglických měl za sebou i tři kluby z Itálie. Také ty mají vysoké náklady a fungují na dluh, proto si chtějí ukousnout z peněz, které by nová soutěž světoznámých týmů přinesla. V sídle Juventusu Turíně i v italském byznysovém centru Miláně, kde hrají Inter a AC Milán, se manažeři zaklínali, že levněji současný špičkový fotbal prostě dělat nejde.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se