Dnes je již všem z technologického sektoru jasné, o co se bude v následujících letech doslova válčit. Koronavirus naprosto převrátil spotřebitelské chování a jedním z mnoha dopadů je kritický nedostatek polovodičů a čipů. Kdo z nás si za poslední rok nekoupil nějakou pěknou elektroniku? Televize, telefony, audiosestavy, počítače, ale i automobily a třeba digitální teploměry, vysavače a dětské chůvičky – všechno je dnes nabité čipy. Třeba průměrný automobil jich má v sobě 50 až 100 kousků. Elektromobil ještě více.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se