Nejdřív se neočkovalo, protože vláda nebyla schopná zajistit dost vakcín. Teď se situace o něco zlepšila, už patříme alespoň v Evropě k lehkému nadprůměru. Jenže pořád tu je očkováno asi jen 10 procent obyvatel a poněkud uvadá ochota lidí nechat si vakcínu vpíchnout. Proč? Protože je k tomu vláda Andreje Babiše motivuje asi tak dobře, jako loni zvládla nástup druhé, třetí a čtvrté vlny pandemie covidu-19. Tedy zoufale.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se