Vzpomínáte, jak Andrej Babiš ještě nedávno tvrdil, že jeho ANO je „protikorupční hnutí“? Moc často to už neříká, a když se podíváme na to, co se děje v řadách jeho poslanců a ministrů, tak se není co divit. Babišův nejbližší spolupracovník Jaroslav Faltýnek se obklopuje roztodivnými typy a v deníčku, který se dostal na veřejnost, popisuje všemožné kejkle, jak dostat veřejné peníze na správná místa. Nový Babišův ministr zdravotnictví Petr Arenberger se zase hned zkraje blýskl tím, že neuvedl do majetkového přiznání desítky milionů, které vydělal na klinických studiích, a rozjel dotační kolotoč, který by se po vzoru legendární Karlovarské losovačky mohl jmenovat Arenbergerova klikačka. Zkrátka za vlády „protikorupčního hnutí“ můžeme s nostalgií vzpomínat na dobu, kterou sám Babiš nazýval Palermem.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.

Komentáře ke článku

Jiří Sehnálek 12.05.2021 21:17
Většina z nás si pamatuje, když předchozí prezident Klaus na sklonku svého vládnutí vyhlásil amnestii na podporu největších tunelářů své éry. Koho překvapí, udělá-li nynější prezident Zeman něco podobného? Je čím dál tím pravděpodobnější, že nynější premiér to bude nutně potřebovat a samozřejmě i nemálo členů jeho party. Pan Honzejk má pravdu, že předbabišovští politici odstupovali za mnohem menší průšvihy, než které se nabalují na osoby svázané s dnešními vládnoucími stranami. Pod heslem "nikdy neodstoupím" setrvávají v klíčových pozicích nejen zkorumpovaní, ale často i odborně a manažersky nekompetentní politici. Nejsou-li dostatečným důvodem k odstoupení podvody, klientelismus, korupce, střet zájmů, prokázané lhaní, těžko čekat, že by k témuž měla postačovat pouhá neschopnost politika. Spíše naopak, s vyhazovem musí počítat ti nejslušnější a nejschopnější. Ve výčtu těch neřádů dnešní vlády schází nákupy roušek, respirátorů a AG testů od firem pana Kaliny (bílého koně).
Monika Lišková 12.05.2021 18:39
Nemohu si pomoci, ale z komentáře čiší jak velkou práci autorovi dalo nejít případy alespoň vzdáleně připomínající korupci a za kterou stojí Andrej Babiš. Nebýt aktuální kauzy stávajícího ministra zdravotnictví, který si ale zjevně "vydělal" za předchozích vlád, tak by se snad pan Honzejk do tohoto tématu ani nepustil. Neměl by moc o čem psát. Kauza Stoka je u soudu, Babiš brněnskou buňku ANO rozpustil a lidi vyhodil. Faltýnek, také čerstvá věc, zatím není jasné o co jde, poznámky z diáře nic neprozrazují. Autoři ze Seznamu jsou již nedůvěryhodní vymyšlenou kauzou Hamáček. Jedinou skutečnou kauzou byla pravděpodobně zakázka na eshop na prodej dálničních známek, kterou nakonec Babiš zrušil. Volme tedy raději ostřílené borce z ODS, nejlépe rovnou pana Dalíka, který si řekl o úplatek půl miliardy, nebo pana Řebíčka, Nováka, Ratha a pod. Kde jsou staré časy. Super.
Petr Šotnar 12.05.2021 14:13
Zajímavý článek, dost pravdivý. Jen v závěru mi poněkud vadí formulace, že bychom "měli volit spíš ty, kdo příliš hlasitě proti korupci nekřičí, ale je u nich pravděpodobnost, že se budou chovat plus minus normálně". Za třicet let, co sleduji politiku se tam jen velice výjimečně objevil někdo, kdo se "choval plus minus normálně". Vítězsrví ve volbách zatím každého člověka změnilo natolik, že se začal chovat "nenormálně". No a poslední věta, to je fakt perla: "snad dospějeme konečně i k přirozené míře korupce..." Co to prosím vás znamená????
Tomáš Válek 12.05.2021 08:27
Vrátit se zpět nelze, pokud se nechcete pohybovat v kruhu a za 4 roky vítat Babiše 2.0.
Petronila Pleskotová 11.05.2021 16:14
Poznámka: Pavel Drobil je zpět v politice - na kadidátce Spolu v kraji Moravskoslezském.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru