Může být tím, co ohrozí budoucnost rychle rostoucí firmy, jedna zveřejněná básnička? Možné to je, alespoň v Číně. Zde si nyní vlnou regulačních kontrol prochází technologická společnost Meituan, jeden z největších podniků na světě v oblasti rozvozu potravin.

Vše začalo v dubnu, kdy se úřady na Meituan zaměřily kvůli podezření ze zneužití dominantního postavení a špatných podmínek zaměstnanců. Podnik měl údajně nutit obchodníky používat výhradně jeho aplikaci pod hrozbou smluvních pokut. Podle úřadů nemají ani jeho zaměstnanci na růžích ustláno. Stát vyslal úředníka v utajení, aby  pro Meituan zkusil pracovat jako kurýr a ověřil pracovní podmínky zaměstnanců. Za 12hodinovou směnu měl vydělat v přepočtu jen 150 korun.

Zhruba před dvěma týdny zakladatel firmy Wang Sing na čínské mikroblogovací sociální síti Fanfou sdílel 1000 let starou básničku. Její autor Čang Ťie, slavný básník dynastie Tchang, v ní sarkasticky kritizuje Čchin Š’-Chuanga, prvního císaře sjednocené Číny vládnoucího v letech 221–210 před naším letopočtem.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.