U start-upů je nejdůležitější příběh, který vyprávějí potenciálním investorům. Musí zaujmout. Zakladatelský mýtus litevského start-upu Vinted se tedy pojí s plnou skříní studentky Mildy Mitkutéové, která se před stěhováním potřebovala zbavit přebytečných hromad oblečení.

„Utrácela jsem 80 procent výplaty za oblečení a měla jsem ho spousty. Byla jsem přímo posedlá tím, dobře se oblékat. Některé bylo dokonce nepoužité, ještě s cenovkami. Měla jsem se stěhovat a nechtěla jsem ho jen tak vyhodit,“ popisovala Milda loni v podcastu magazínu EU-Startups, odkud se vzala prvotní myšlenka na prodej secondhandového oblečení pomocí mobilní aplikace.

Spojila se s Justasem Janauskasem, který takovou aplikaci naprogramoval. Oficiálním datem počátku jejího fungování je 26. listopad 2012.

„Na počátku jsme za tím vůbec neviděli byznys, byl to prostě koníček,“ vysvětlovala Mitkutéová. „Jenže to začalo nějak moc rychle růst a už po šesti sedmi měsících jsme začali dostávat nabídky na odkup. My jsme si s tím ale chtěli hrát a experimentovali jsme.“

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.