Trh s virtuálními měnami zažívá těžké období. Kurz nejznámější kryptoměny – bitcoinu – se kvůli obrovským výprodejům ze strany investorů a spekulantů poprvé od začátku února dostal pod 40 tisíc dolarů. Ještě v polovině dubna stál jeden bitcoin okolo 65 tisíc USD. Padaly i ceny etherea a dalších populárních digitálních měn. Nejvýznamnější americkou kryptoměnovou burzu dokonce zasáhl výpadek.

Ve středu odpoledne se propady dále prohloubily. Bitcoin spadl až k 31 tisícům USD, tedy na méně než polovinu své historicky rekordní úrovně. Ethereum se obchodovalo za kurz okolo 2200 USD, tedy o 35 procent níže než v úterý. Následně se kurzy částečně zotavily. Podle údajů serveru Coinmarketcap.com klesla tržní hodnota všech kryptoměn od minulé středy až o jeden bilion dolarů přibližně na 1,5 bilionu amerických dolarů.

Výrazné výkyvy cen a obrovský zájem klientů o obchodování způsobily mimo jiné potíže americké kryptoměnové burze Coinbase, jež nedávno vstoupila se svými akciemi na trh Nasdaq. Stránky Coinbase.com odpoledne dočasně nefungovaly. Podobně tomu bylo v případě zpravodajského webu Coindesk.com, který se zabývá děním v oblasti kryptoměn. 

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se