Představte si, že jste politik v čele rozhádané vládní koalice, klesají vám preference, v pandemii jste vybrali zatáčku jen tak tak, ekonomika přešlapuje a vy se drbete na hlavě, co udělat ve zbývajících dvou letech u moci, abyste mohli opět v dalších volbách zaútočit na vítězství. A najednou se na obzoru objeví miliardy z evropského fondu obnovy a zvyšování daní přestane být kvůli náladě po pandemii ve společnosti nadávka.

Máte fantazii a aparát schopných propagandistů, tak to všechno vezmete, přimícháte některé starší volební sliby, na něž už voliči zapomněli, přidáte zvýšení výdajů na zdravotnictví z dnešních necelých pěti na sedm procent, protože problémy nemocnic si lidé z pandemie naopak pamatují. Zabalíte to do nového, přitažlivého obalu s dostatečně bojovným heslem v názvu. Partnerům v koalici slíbíte, že se budou moci očekávaného rozdělování peněz účastnit také, tak ať vám laskavě přestanou házet klacky pod nohy. A uděláte kolem toho víkendovou show.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.