Tak si to shrňme: diktátorský režim sousedící s členskými státy Evropské unie unese letadlo, které patří firmě sídlící v EU, stroj je registrovaný v jiné členské zemi EU a je plný občanů mnoha členských států EU. Cílem bylo zmocnit se novináře, kterého EU uznala jako politického uprchlíka. V celé operaci hráli roli čtyři rusky hovořící muži na palubě a běloruská stíhačka vyzbrojená raketami určenými k sestřelení letadel.

Kdyby se něco podobného odehrálo s letadlem, u něhož bychom si místo zkratky EU dosadili USA, tak pokud by dotyčná země už teď nečelila silnému kybernetickému a případně i vojenskému útoku, rozhodně by třeba neměla čím platit ze zahraničních účtů, její diplomaté by nemohli vytáhnout paty ze svých rezidencí a další dopady by byly tak tvrdé, že by si kdokoliv něco podobného nedovolil další desítky let.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.