S takovým průběhem nikdo dopředu nepočítal. Poslanci sice schválili návrh nového stavebního zákona, vláda ho ale prosadila jen díky netradiční koalici s SPD. Kvůli přijatým pozměňovacím návrhům pro zákon nezvedli ruku komunisté, kteří podporu dříve avizovali, ani část vládní ČSSD. Návrh teď zamíří do Senátu, je ale pravděpodobné, že ten ho sněmovně vrátí.

„Prošla změna, která zhoršuje postavení občanů v nájemních bytech. Svolilo se, že je možné sklepní prostory bez slunečního světla a přímého větrání předělávat na byty. To považujeme za skandální a za návrat do středověku,“ uvedl komunistický poslanec Leo Luzar. Tomu vadí, že nově postačí, když bude byt vybavený umělým osvětlením nebo vzduchotechnikou.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se