Společnost Dr. August Oetker, jejíž základy v roce 1891 položil hloubavý lékárník stejného jména vynálezem kypřicího prášku do pečiva, se postupně rozrostla ve spletitý konglomerát.  Vyrábí potraviny, ale také vlastní luxusní hotely, ve své bance spravuje bohatým klientům majetek, vyrábí chemikálie a ještě v nedávné minulosti bylo jeho součástí také rejdařství.

O rozmach podniku se nejvíce zasloužil uznávaný patriarcha Rudolf-August Oetker, jenž se dožil 90 let. Byl třikrát ženatý a zanechal po sobě celkem osm potomků. A jak to bývá, mezi nimi po jeho smrti v lednu 2007 propukly spory o to, kdo bude mít v jednom z největších rodinných podniků Evropy hlavní slovo.

Znesváření nevlastní sourozenci, z nichž každý držel po 12,5 procenta akcií, dospěli podle německých médií „k základní dohodě“, podle které se rodinný konglomerát s ročními tržbami přes sedm miliard eur rozdělí. V současné době se jeho rozsáhlý byznys člení na pět hlavních částí, z toho více než polovina tržeb připadá na potravinářství. Impérium zahrnuje skoro 400 dceřiných firem a filiálek s přibližně 34 tisíci zaměstnanci. Sídlo firmy je v Bielefeldu, spolkové zemí Severní Porýní-Vestfálsko.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.