Největší světový výrobce balených potravin – švýcarský koncern Nestlé – má problém. Britský list Financial Times se dostal k internímu dokumentu určenému jenom top managementu Nestlé, v němž firma přiznává, že více než 60 procent hlavního sortimentu neodpovídá „uznávané definici zdraví“. A některé výrobkové kategorie s ní dokonce nebudou v souladu nikdy „bez ohledu na to, v jakém rozsahu je upravujeme“.

Nestlé, stejně jako další nadnárodní koncerny i lokální výrobci, využívá toho, že lidem stále více záleží na jejich zdraví. Na spotřebitelském trhu rychle roste poptávka po potravinách a nápojích s nízkým obsahem soli, cukru, tuků a dalších složek podmiňujících obezitu i vznik různých chorob. Trendu, na němž lze i dobře vydělávat, se firmy snaží přizpůsobit. To se jim zatím zcela nedaří, jak dokládá švýcarský příklad.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.