Nehorázné dotace pro firmy premiéra, téměř nejhůř zvládnutá pandemie koronaviru na světě a mnoho dalších vládních afér. Možná ale tím hlavním důvodem, proč si ve volbách zvolit jinou vládu, je, že ta současná neposunula ani o milimetr aparát našeho státu směrem od Rakouska-Uherska k něčemu modernímu. K něčemu, co by bylo menší, efektivnější, vstřícné a nápomocné.

Ministerstvo průmyslu a obchodu, dnes řízené superministrem Karlem Havlíčkem, rozdělovalo v posledních letech 2,3 miliardy korun pro malé a střední podniky na poradenství, marketing a vzdělávání tak šikovně, že je získalo pouhé jedno promile z více než milionu menších firem. Právě to zjistil Nejvyšší kontrolní úřad. Česko ty peníze dostalo z evropských fondů. Měly místním firmám pomoci třeba dostat se na zahraniční trhy nebo také přijít s nějakými inovacemi pro boj s nemocí covid-19. Jenže to se nestane.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.