Vypadá to jako dobře vymyšlený byznysplán, jak bydlet nejen skoro zadarmo, ale dokonce si za to nechat platit. Stačí zpochybňovat vyúčtování služeb. A zároveň vyžadovat od družstva či společenství vlastníků jednotek, tedy SVJ, penále za to, že vyúčtování včas a správně nepředá svým členům.

HN před několika týdny popsaly několik takových případů. Mají společné jedno: stojí na posudcích soudního znalce Milana Fialy, že vyúčtování mají chyby. „Vyhláška a zákon přesně říkají, co musí vyúčtování obsahovat. A pokud to neobsahuje, nestává se vyúčtování splatné, a to ani zčásti,“ řekl HN Fiala, který je soudním znalcem pro oblast ekonomiky a rozúčtování služeb. Sám přitom tvrdí, že nějakou, byť drobnou chybu ve vyúčtování má 99 procent bytových družstev a SVJ.

Jak HN nyní zjistily, Fiala zpochybňování vyúčtování už řadu let využívá i v případě vlastních bytů. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.