Vypadá to jako dobře vymyšlený byznysplán, jak bydlet nejen skoro zadarmo, ale dokonce si za to nechat platit. Stačí zpochybňovat vyúčtování služeb. A zároveň vyžadovat od družstva či společenství vlastníků jednotek, tedy SVJ, penále za to, že vyúčtování včas a správně nepředá svým členům.

HN před několika týdny popsaly několik takových případů. Mají společné jedno: stojí na posudcích soudního znalce Milana Fialy, že vyúčtování mají chyby. „Vyhláška a zákon přesně říkají, co musí vyúčtování obsahovat. A pokud to neobsahuje, nestává se vyúčtování splatné, a to ani zčásti,“ řekl HN Fiala, který je soudním znalcem pro oblast ekonomiky a rozúčtování služeb. Sám přitom tvrdí, že nějakou, byť drobnou chybu ve vyúčtování má 99 procent bytových družstev a SVJ.

Jak HN nyní zjistily, Fiala zpochybňování vyúčtování už řadu let využívá i v případě vlastních bytů. 

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.