Sice se říká, že zdraví se nedá koupit za peníze, ale ve skutečnosti je to naopak. Neinvestovat do zdravotní prevence se podepisuje na ztrátách kvality lidských životů i na samotných ekonomických ukazatelích, míní Dan Svoboda, řídící partner McKinsey pro Českou republiku a Slovensko. 

Mezinárodní think-tank MGI ve své studii uvádí, že ztráty české ekonomiky v důsledku špatného zdravotního stavu obyvatel a předčasných úmrtí odpovídají ročně zhruba 14 procentům hodnoty HDP. Výpadky a odchody z pracovního trhu spojené s nemocemi stojí zemi přibližně 700 miliard korun. To je dvakrát více než ztráty tuzemské ekonomiky během prvního roku pandemie.

Společnosti by mohla podle studie ulevit lepší prevence kardiovaskulárních nemocí a diabetu nebo osvěta ohledně zdravé životosprávy. Onemocnění srdce a rakovina jsou nejčastější příčinou úmrtí v české populaci. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.