Covidová krize i smrt Petra Kellnera přinutily české rodinné firmy více přemýšlet o otázce nástupnictví. „Oboje ukázalo, že je dobré mít věci rozmyšlené,“ říká v rozhovoru pro HN partner společnosti Deloitte Česká republika Miroslav Svoboda. Ten je zároveň šéfem programu Czech Best Managed Companies, který vybírá a oceňuje dobře řízené firmy z nejrůznějších pohledů. Princip je podobný jako u michelinských hvězd – kdo jednou ocenění získá, chce jej zpravidla na další rok také obhájit.

HN: Jak covid ovlivnil uvažování českých podnikatelů o nástupnictví?

Tento rok hodně začali uvažovat o tom, jak může být jejich společnost řízena v případě nějaké neočekávané události. Mnohem víc se zaměřili na procesy řízení i mezigenerační předávání, protože hodně tuzemských firem je pořád vedeno otci či matkami zakladatelkami. Majitelé si  uvědomili, že je nutné diverzifikovat vedení. Takže poptávka po těchto službách rostla a stále to přetrvává.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.