Několik měsíců nemohli lékaři v českých nemocnicích kvůli koronavirové nákaze operovat lidi s neakutními problémy. Výměny kloubů, odstraňování žlučníkových kamenů nebo operace kýly se neprováděly. Od počátku dubna už se nemocnice k normálnímu fungování vrací, lidé ale přesto dál čekají na termíny. Řada lidí čeká od podzimu, někteří dokonce od loňského jara. Týká se to operací i vyšetření, například echa na srdeční arytmii. Přibývají navíc pacienti, kteří se rozhodli vyrazit k lékaři teď, při rozvolňování protiepidemických opatření. Také oni se musí zapsat do už tak dlouhých pořadníků.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se