Češi si na home office zvykli a většina z nich chce alespoň částečně pracovat z domova i nadále. Hospodářské noviny proto v anketě oslovily 25 tuzemských společností s dotazem, zda hodlají podíl práce z domova zvýšit. Některé firmy vycházejí pracovníkům vstříc, zaměstnanci by chodili do kanceláře pouze tři dny týdně. Naopak výrobní podniky chtějí mít každý den na pracovišti i lidi z kancelářských pozic.

Pavel Šebor

spolumajitel herního studia SCS Software

Zatím ještě stále naprostá většina firmy pracuje z domova, návrat momentálně vidíme na polovinu července. Pro týmovou tvůrčí činnost je spolupráce na dálku komplikace, to můžeme skoro po roce a půl stráveném převážně doma definitivně prohlásit. I když optikou jednotlivce se často může jevit, že práce v klidu domova je produktivní a funkční z pohledu prostého plnění zadaných úkolů, hodně jsme postrádali organickou, neformální část spolupráce, která je pro kreativní činnost nenahraditelná. Proto je preference spíš pro práci pohromadě. Na režim umožňující částečně práci z domova bychom spíš nahlíželi jako na benefit a zjednodušení života pro ty, kteří mají například problém s dojížděním, než jako na formu, jak třeba řešit snižování čtverečních metrů kanceláře.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.