Poté co v Česku onemocnělo několik lidí indickou mutací koronaviru, tlačí epidemiologové na to, aby ministerstvo zdravotnictví upravilo pravidla očkování. Žádají zkrátit lhůtu mezi první a druhou dávkou vakcíny, chtějí také více hlídat lidi s první dávkou. Ti podle současných pravidel patří po 21 dnech od naočkování mezi neinfekční. Před indickou mutací přitom chrání až druhá dávka. Lhůty mezi dávkami se zkrátí už v létě, na „poloočkované“ ale v době dovolených ministerstvo sahat nechce. Nebudou se muset testovat ani po návratu ze zahraničí, podle odborníků proto hrozí, že do země přivezou další mutace.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se