Americké firmy mají nakročeno k další zakázce za desítky miliard korun pro českou armádu. Po nákupu bojových a víceúčelových vrtulníků se ministerstvo obrany vážně zajímá o nadzvukové stíhačky z USA. Jde o první krok k řešení otázky, jaké stroje budou čeští letci využívat po roce 2027, kdy vyprší pronájem nynějších Gripenů. Kromě další služby těchto švédských letounů jsou ve hře tři americké stroje a také letoun vyráběný ve spolupráci několika evropských zemí.

„Česká strana požádala o základní informace vládu Spojených států, Švédsko a výrobce letadla Eurofighter,“ uvedl zdroj HN. Vzhledem k citlivosti tématu mluvil pod podmínkou anonymity.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se