Americké firmy mají nakročeno k další zakázce za desítky miliard korun pro českou armádu. Po nákupu bojových a víceúčelových vrtulníků se ministerstvo obrany vážně zajímá o nadzvukové stíhačky z USA. Jde o první krok k řešení otázky, jaké stroje budou čeští letci využívat po roce 2027, kdy vyprší pronájem nynějších Gripenů. Kromě další služby těchto švédských letounů jsou ve hře tři americké stroje a také letoun vyráběný ve spolupráci několika evropských zemí.
„Česká strana požádala o základní informace vládu Spojených států, Švédsko a výrobce letadla Eurofighter,“ uvedl zdroj HN. Vzhledem k citlivosti tématu mluvil pod podmínkou anonymity.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









