V porovnání s ostatními státy Evropské unie vyčlenila česká vláda na nadcházející předsednictví rekordně málo lidí i peněz. Dohlížet přitom bude na zásadní témata, jako je restart evropské ekonomiky po koronaviru a směřování k minimálním emisím CO2. Opozice a odborníci upozorňují, že to s plánovanými prostředky nemůže dobře zvládnout. Požadují proto na půlroční předsednictví navýšení rozpočtu. Vláda to ale odmítá a naopak hrozí, že peníze ještě sníží – kvůli úsporám, které žádá ministerstvo financí.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




