V porovnání s ostatními státy Evropské unie vyčlenila česká vláda na nadcházející předsednictví rekordně málo lidí i peněz. Dohlížet přitom bude na zásadní témata, jako je restart evropské ekonomiky po koronaviru a směřování k minimálním emisím CO2. Opozice a odborníci upozorňují, že to s plánovanými prostředky nemůže dobře zvládnout. Požadují proto na půlroční předsednictví navýšení rozpočtu. Vláda to ale odmítá a naopak hrozí, že peníze ještě sníží – kvůli úsporám, které žádá ministerstvo financí.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se