Když před třemi lety Stanfordští kardinálové v zápase amerického fotbalu porazili tým Univerzity Jižní Kalifornie (USC), bylo to velké vítězství i pro manažera Salesforce Breta Taylora. Hrdý absolvent Stanfordu se pak mohl vytahovat na svého šéfa a spoluzakladatele softwarového gigantu Marca Benioffa, který vychodil právě USC.

„Jsem prostý chlap. K životu potřebuji jen svou rodinu, zdraví a výhru Stanfordu nad USC, abych to mohl dalších 12 měsíců připomínat Marcu Benioffovi,“ poškádlil tehdy Taylor svého bosse přes Twitter.

Fanouškovská rivalita se přitom ukázala jako jediný sporný bod ve vztahu těchto dvou mužů. Dnes 41letý programátor a exmanažer Googlu a Facebooku, jehož měly nyní HN možnost vyzpovídat, totiž jinak platí za Benioffova oblíbence. Jeho hvězda navíc v Salesforce – firmě, jejíž tržní hodnota je dnes 230 miliard dolarů – stále stoupá.

Autor ikonického tlačítka lajk na Facebooku, jenž stál také u rozjezdu Google Maps, do lídra globálního trhu se softwarem pro zákaznickou péči nastoupil v roce 2016. Tehdy Salesforce za 750 milionů dolarů (16,2 miliardy korun) prodal svůj start-up Quip, obdobu služby Dokumenty Google.

Z pozice šéfa Quipu pak Taylor za pouhý rok povýšil na post produktového ředitele celého Salesforce. Dnes je jeho provozním ředitelem a pravou rukou 56letého Benioffa, který si ho podle informací Reuters dokonce vyhlédl za svého nástupce.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 179 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se