Speciální trénink pomůže vrátit roztěkané mysli klid. Masarykova univerzita v Brně se jako první vysoká škola v Česku přidala k západnímu trendu a po vzoru uznávaných univerzit, jako jsou Oxford, Harvard nebo Stanford, založila takzvané mindfulness centrum, které se zaměřuje právě na psychické zdraví. Stojí za ním skupina místních vědců, kteří už mají s touto metodou, vzešlou v 70. letech z buddhismu, zkušenosti. Univerzitní centrum bude metodu zkoumat nejprve na studentech a pacientech s rakovinou, zároveň ale nabízí i pravidelné tréninky formou meditace pro studenty a zaměstnance univerzity.

„Mindfulness je schopnost být si plně vědom toho, co se děje v přítomném okamžiku, ať už v nás, tedy v naší mysli a v našem těle, nebo kolem nás. Pozorujeme, co se v nás právě děje, bez toho, abychom se tím nechávali strhnout,“ popisuje neurolog a neurovědec Rastislav Šumec, zástupce přednosty Ústavu psychologie a psychosomatiky Lékařské fakulty, který nově otevřené centrum povede. Sám je absolventem lektorského výcviku mindfulness z Oxfordu.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.