O plachty stanů a nezakryté hrnce v kuchyni bubnovaly asi centimetrové kroupy. Louka, na níž byl položen skautský tábor oddílu mých dcer, zmizela z dohledu a naše zraky se upřely na potok vedle kuchyně a stanů, z něhož se pomalu stávala dravá řeka. Jeho stoupání se asi dvě hodiny po konci přívalového deště s kroupami zastavilo zhruba dvacet centimetrů od prvního kolíku, který spolu s dalšími držel konstrukci kuchyně a jídelny, srdce tábora.

Ten jsme toho červencového večera nemuseli evakuovat, ale louka a táborové náměstí se změnily v bažinu, která neměla šanci do konce našeho táboření vyschnout. Byla přiživována dalšími a dalšími přeháňkami a bouřkami, z nichž sice žádná nedosahovala síly oné průtrže s kroupami, ale postupně nahlodávaly naše nervy a břehy potoka. S obavou jsme sledovali některé dlouho před tím nakloněné stromy, několik stanů přesunuli, ale nakonec se dva dny před ukončením tábora ozvalo v půl třetí v noci mírné křupnutí a pak mohutné zašustění. Kousek od našeho stanu spadl velký strom. Naštěstí se nikomu nic nestalo. Nicméně ráno bylo rozhodnutí jednoznačné: obvolat rodiče, aby si vyzvedli děti o dva dny dříve. Riziko už bylo příliš veliké.

Letošní tábor, který já jako hospodář, řidič a organizátor stavby, dopravy a zásobování a manželka jako kuchařka děláme pro skautský oddíl našich dcer, byl jednoznačně nejdramatičtější ze všech šesti ročníků, které jsme absolvovali. Na stejném místě na jih od Sedlčan v nenápadném údolíčku, kde je teplota vždy o pět stupňů nižší než jinde, dělá tento oddíl tábory už téměř třicet let. A vedoucí, kteří pamatují většinu této doby, říkali, že něco takového tu ještě nezažili.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.