Téměř punkový účes od minulých voleb vyměnil za konzervativní krátký sestřih a přibral pár kilogramů. Tu největší a vytouženou změnu však Jan Daniš, který s manželkou a třemi dětmi roky žije v nejproblematičtější části karvinského sídliště Nové Město, dosud nepodstoupil. Šance, že se mu podaří odstěhovat z ponuré čtvrti, která se postupně mění v romské ghetto, je ale nyní značná.

„Před pár týdny nám výměnu bytu konečně povolili. Bydlení tam bylo stále horší. Nájemníci se rychle mění, často dělají hluk, nepořádek, nestačíme pořád uklízet. Jsou tam i drogy, už jsme toho měli plné zuby,“ říká sedmatřicetiletý muž, jehož příběh HN poprvé popsaly v seriálu Všichni na nás zapomněli na jaře 2018.

Zbývá vám ještě 95 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se